14° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yalçınkaya Suskunluğunu bozdu! YSK tek yetkili kurumdur ve güvenirliği asla tartışmaya açılmamalıdır

AKP - 16 Nisan 2019 10:51 A A

Bu kadar çok şaibenin olduğu bir ortamda, 13 bin farkın yeterli olduğunu söylemek doğru mu?

Burası muz Cumhuriyeti değil.Yangından mal kaçırma tavrı kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi, kuşkuları daha da arttırmaktadır.

YSK tek yetkili kurumdur ve güvenirliği asla tartışmaya açılmamalıdır. Bu itirazlar da, süreç de ilelebet devam edecek değildir. Gürültü patırtı çıkarmak, zafer hırsızlığıyla, sandık oyunlarıyla İstanbul’un geleceğine gölge düşürmek beyhudedir.

Olağanüstü İtiraz’ süreciyle birlikte seçimlerin yenilenmesi en mantıklı yolu olabilirmi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerindeki belirsizlik giderilmiş değildir. Bize göre olağanüstü itiraza bağlı olarak seçimin tekrarlanması ihtimali vardır?

İşte bu ihtimal siyaset yapanlara, yetki ve imkan sahiplerine büyük sorumluluk yüklüyor. Sakin olmak, aklıselime uymak, hukuk kararlarına saygı göstermek herkes için bir görevdir.

Hiç kimsenin, durumdan vazife çıkarmaya, sokakları tahrik etmeye, başka yerden fayda ummaya hakkı da, yetkisi de yoktur..

KİMSE YANLIŞ HESAP YAPMASIN

Tahrik etmek, sokaklara göz kırpmak büyük bir yanlış, hatta büyük bir vebaldir. Hiç kimse yanlış hesap yapmasın, yanlış beklentilere girmesin. Türk milleti bu tür oyunları nasıl bozacağını 15 Temmuz’da dosta düşmana gösteriştir.

“Türkiye’den bir Venezüella çıkarma arayışına hiç kimse heves etmesin. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın.

İstanbul tartışmaları içinde seçim sonuçlarının yeteri kadar analiz edilemediğini görüyoruz. Türk milletinin verdiği mesajı doğru anlamak ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Seçim öncesindeki bekamızla ilgili endişelerin ne kadar haklı ve doğru olduğu şimdi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Hiç kuşku yok ki, milli bekamız her şeyin önünde ve üstündedir.

Yücel Yalçınkaya

Bu haber 890 kez okundu.
AKP - 10:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: