14° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yalçınkaya’dan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a Muhteşem Karşılama

Dış görünüşe verilen önem ve sosyal medyada fotoğraf paylaşımının artmasıyla daha güzel ya da yakışıklı görünmek isteyen gençler, yüz estetiğine yöneliyor.
AKP - 4 Ocak 2018 12:31 A A

Çekmeköy Ordulular Derneği Kurucu Başkanı ve iş adamı Yücel Yalçınkaya tarafından düzenlenen “Ordulular Buluşması”  programına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a Ordulu hemşerileri muhteşem bir karşılama yaptı. Çiçeklerle karşılanan Kurtulmuş’a ilgi yoğundu.

12170610_857062427704488_1527212868_n

İstanbul’da faaliyet gösteren Ordulu 125 STK temsilcisinin katıldığı coşkulu toplantı Çekmeköy Çınar Düğün Salonunda gerçekleşti. Orduluların yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Başbakan yardımcısı ve Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, İstanbul 1.Bölge Milletvekili ve Milletvekili Adayı İsmet Uçma, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı,Eski Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  Ordu Milletvekili Adayları Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşcı, Mehmet Kara, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda tanınmış sima katıldı.

ddb89d28-54c4-4d36-92a0-aeaa57581c9c

ORDULULARDAN KURTULMUŞ’A YOĞUN İLGİ

İstanbul’da bulunan Ordulu Sivil Toplum Kuruluşlarının Çekmeköy’de bir araya geldiği programda söz yerinde ise iğne atılsa yere düşmeyecek gibiydi. Birçok vatandaşın içeriye giremediği ve zaman zaman izdiham yaşandığı salonda Ordululara seslenen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu.  Kurtulmuş, “7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’de bir şeyler oldu. Her gün olmaya da devam ediyor. 7 Haziran seçimlerinden önce olmayan bazı hususlar, bazı gelişmeler niçin Türkiye’de şimdi oldu. 7 Haziran’da Türkiye’de bir hükümetin kurulamaması, bir koalisyonun oluşamaması ve 13 yıllık tek başına istikrarlı bir iktidardan sonra Türkiye’de bir geçici hükümete doğru gidiliyor olması bazı çevreleri umutlandırdı. Nasılsa Türkiye’de sağlam, istikrarlı, güçlü bir hükümet kurulamayacak, Türkiye bir saman çöpü gibi oradan oraya savrulacak; dolayısıyla bazı düğmelere basarsak terörü canlandırırsak Türkiye’yi köşeye sıkıştırabiliriz, Türkiye’de kalıcı istikrarı engelleyebiliriz dediler. Durduk yerde terörün 20 Temmuz Suruç katliamından sonra fevkalade hızlı bir şekilde terörün sahneye sokulmasının arkasındaki temel neden budur” dedi.

12170890_857062414371156_765052702_o

b95fdb20-84c7-474e-a439-17404f3a6c75

 

 BU MİLLET BU OYUNLARA DÜŞMEZ “

Konuşmasında Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olaylarına da değinen Kurtulmuş, “Bütün bu terör olaylarının nedeni Türkiye’yi istikrarsız bırakmaktır. Türkiye’yi onların tabiriyle söylüyorum Ortadoğu bataklığına çekmek içindir. Türkiye’yi bir Irak, Suriye ve Ukrayna gibi yapabilmek içindi.  Türkiye’yi kardeşin kardeşe düşman olduğu, etnik çatışmalarla birbirleriyle düşman olduğu bir ülke haline getirmekti amaçları. Bu memleketin dağlarındaki, ovalarındaki, şehirlerindeki, deniz kıyılarındaki bu şen havanın sona ermesi ülke insanlarının üzerinde bir korku imparatorluğunun yaratılmasıdır. Biliyorlar ki terör örgütleri terörle Türkiye’yi bölmeleri mümkün değil. 1100 senedir kardeşçe birlikte yaşayan insanları Türk-Kürt, Sünni-Alevi diye bölmeleri mümkün değil. Bunlara gücü yetmeyecek, bunları yapamayacaklar. Bunları onlar da biliyor. Ama istedikleri Türk’ü Kürde, Alevi’yi Sünni’ye, Sünni’yi Alevi’ye diğer bütün etnik unsurları birbirlerine düşman kılmaktır. Avuçlarını yalarlar, boşa çırpınırlar. Bu tezgâhlar, kurdukları oyunlar hepsinin başına döner ve bu millet bu oyunlara düşmez” ifadelerini kullandı.

ba8c490a-7656-4f25-bef0-cad6bea35f11

“TERÖR ÖRGÜTLERİ DİZ ÇÖKMEK ZORUNDA KALMIŞTIR”

Kurtulmuş daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Anayasal sorumluluk gereği kurulmuş olan bu hükümet, Anayasa’nın kendisine vermiş olduğu bütün yetkilere sahip, bütün yetkilerin de getirdiği sorumlulukların bilincindedir. Terör örgütleri ayağa kalktı diye ya kusura bakmayın biz geçici hükümetiz diye bunu görmemezlikten gelemezdik. Terör örgütlerinin üzerine belki de son on yıllar boyunca en etkili operasyonlar yapılmış; terör örgütleri polisin, özel harekâtın ve askerimizin koordineli çalışmasıyla diz çökmek mecburiyetinde kalmıştır. Şimdi ‘Biz ateşkes ilan ediyoruz’ diyorlar. ‘Şimdi biz silahsızlanma, silahları susturma sürecine giriyoruz’ diyorlar. Eyvallah güzel bir açıklama bu. Ama şu soruyu da soralım; ne oldu da 20 Temmuz’dan sonra silahları ateşlemeye başladınız? Ne oldu da ortada en ufak bir şey yokken bu kadar çok emniyet gücümüzü bu kadar çok polisimizi, Mehmetçiğimizi şehit ettiniz? Dolayısıyla bu talimatı bir yerlerden alanlar, bu talimatla hareket edenler Türkiye’yi terör girdabına sokamayacaklarını anladılar. Verdikleri bu kayıplar sonunda da ‘Aman biz bir ateşkes ilan edelim’ diyorlar. Ateşkes savaş yapan iki devlet arasında olur. Bizim beklediğimiz silahları kullanan bu örgütlerin silahlarını kıyamete kadar toprağa gömmeleri ve üstünü betonlamalarıdır. Israrla söylediğimiz bir şey var; bir elinizde bomba olacak bir elinizde halay çekmeye kalkacaksınız. Böyle bir şey olmaz. Evet, birlikte halay çekeceksek silahları da gömeceksiniz, içinizde biriktirdiğiniz kini de gömeceksiniz. Hepiniz bu ülkenin çocukları olarak, aynı bayrağın aynı vatanın insanları olarak birlikte barış içerisinde yaşayacağız” dedi.

12170438_857062397704491_105108894_n

KURTULMUŞ’TAN YÜCEL YALÇINKAYA’YA TEŞEKKÜR

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş ” hemşerilerini bir araya getirerek bu güzel toplantıya ev sahipliği yapan, bugün bizi burada ağırlayan kurucu dernek başkanımız Yücel Yalçınkaya’ya özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilerim. Yücel bey bugün tarihi bir toplantıya ev sahipçiliği yaptı.” dedi.

Program sonrasında aralarında birçok STK yöneticisinin olduğu 15 kişilik bir mini toplantı daha yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurutulmuş tekrar emeği geçen başta Yücel Yalçınkaya, Ordulular derneği ve birçok dernek başkanına teşekkür etti. “Siyasette artık Ordulu hemşerilerim İstanbul’da kesinlikle var olmalı ben bilakis bundan sonra bunun takipçisi olacağım” dedi.

b578bd0d-e825-4e74-a686-fd1c0f4180a6

Bu haber 648 kez okundu.
AKP - 12:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: