16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ASİAD Yönetiminden Mehmetciklere Anlamalı Mesaj

Asiad - 21 Ekim 2019 09:55 A A

 

ASİAD YÖNETİMİ MEHMETÇİĞİMİZİ ASKER SELAMI İLE SELAMLADI

ASİAD Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, ASİAD yönetimi ile derneğin genel merkezinde kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Toplantıya katılımın yoğun olduğu gözlendi.

Bir nevi yapılan çalışmaların, faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda söz alan Avrupa Basın Federasyonu Üyesi, Öğretim Üyesi Fahri Yağlı, Türkiye’nin geçmiş olduğu bu zor süreçte, ASİAD olarak her daim ülkemizin yanında duruşunu belirlediğini vurguladı. Uluslararası arenada ASİAD olarak yapılan çalışmalara değinen Yağlı, ASİAD olarak kısa zamanda önemli adımlar atıldığını, ASİAD’ın Anadolu’nun Avrupa’ya dönük bir yüzü olduğunu, siyasi görüş, inanç ne olursa olsun her daim ülke menfaatlerinin ön planda tutulduğunu vurguladı.

ASiAD(Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş adamları Derneği) olarak ilk toplantımızda Barış Pınarı Hareketinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve TSK Olarak haklılığımızı tüm dünya ülkelerine beyan ettik.Avrupa ve dünya ülkeleri liderlerine 14 Ekim de Uluslar Arası ingilizce metin olarak deklarasyon gönderdik.Devletimizin ve mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu her daim beyan ettik. ASiAD Gen Bşk olarak aynı zamanda ASİP(Avrupa Sİvil İnsiyatif Platformu) Türkiye başkanı olarak, EFP üyesi ve AB Adalet Divanı komisyon üyesi olarak konunun tartışılması için özel gündem talep ettik.Kendilerine terör konusunda Türkiye’nin meşru hareketi ve uluslar arası haklılığı konusunda rapor sunduk.

ASİAD olarak, siyasi görüşü, inancı ne olursa olsun değerli iş adamlarıyla, siyasetçilerle, sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla Türkiye’nin faydasına çalışmalara devam edeceğini vurgulayan Başkan Yalçınkaya, herhangi bir terör örgütünün üyesi olanların, yetimin, öksüzün hakkını yiyenlerin ASİAD’da asla işinin olmayacağını belirtti.

Milli ve yerli bir sivil toplum kuruluşu olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Yalçınkaya: “Her zaman ülkemize, milletimize, devletimize ve bayrağımıza sahip çıkan bir sivil toplum kuruluşu olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.”

“Özellikle ikili ilişkileri ve yetenekleri ile bu görüşmeleri ve bu yazışmalarımızı yapan, Başkan Yardımcısı olarak da derneğimize güç katacağına inandığımız, Uluslararası Basın Federasyonu üyesi, Basın Elçisi Salih Kurt’a huzurlarınızda teşekkür ederim.” dedi.

Başkan YALÇINKAYA;

Ülkemizin Güzide üniversitelerinden Başkan yardımcımız Salih Kurt beyin bu yazışmalarının ve kullandığı materyalleri uluslararası  ilişkilerde ders olarak işletilmek istenmesi ASİAD Ailesi olarak bize ayrı bir güç verdi dedi.

Programa katılan ASİAD yönetici ve üyelerinin görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiği toplantı sonunda hatıra fotoğrafı çektiren ASİAD Yönetimi, fotoğrafta asker selamı vererek Barış Pınarı Operasyonu yürüten Mehmetçiğimize anlamlı bir mesaj gönderdi.

 

 

Bu haber 304 kez okundu.
Asiad - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: