25° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ASİAD Yönetimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu’na ziyaret gerçekleştirdi

AKP - 18 Aralık 2019 17:49 A A

İki ülke arasındaki ilişkilerin, özellikle ekonomik ve kültürel odaklı geliştirilmesinin ele alındığı görüşmede söz alan ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, konuşmasında Türkiye ve KKTC arasındaki güçlü bağlara dikkati çekti. Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti konusundaki hassasiyetini vurgulayan Başkan Yalçınkaya, Kuzey Kıbrıs halkının her alandaki haklarının garantörünün Türkiye olduğunu ifade etti.

ASİAD Yönetimi olarak yapılan çalışmalar, faaliyetler ve programın sunum ve projelendirmeleri konusunda Başkan Vekili ve Öğ. Gör Fahri Yağlı bilgilendirme yaptı.

Son zamanlarda Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerden duyulan memnuniyeti dile getiren Başkonsolos Seniha Birand Çınar, her zaman barıştan yana olduklarını, Doğu Akdeniz’de bir oldu bittiyle Kuzey Kıbrıs halkının haklarını yok saymaya çalışılmasının asla mümkün olmayacağını vurguladı. KKTC’nin kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiye sahip olması için bir vizyon ortaya koyduklarına işaret ederek, yapılan Ar-Ge faaliyetleriyle girişimci, yatırımcı ve her kesimin kazandığı bir dönemi başlatmak için çalıştıklarını söyledi. ASİAD Yönetiminin bu anlamda ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Başkonsolos Seniha Birand Çınar, ASİAD’ı Kuzey Kıbrıs’a davet ederek, yatırımlarda bulunmaları konusunda tavsiyede bulundu.

Kuzey Kıbrıs’a yapılacak yatırımlarla Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik olarak güçlenmesinin aynı zamanda Türkiye’nin de menfaatine olduğunu ifade eden Başkan Yalçınkaya, en kısa sürede Kuzey Kıbrıs’a ASİAD üyesi değerli iş adamlarıyla beraber bir ziyaret gerçekleştireceklerinin, yatırım fırsatlarını değerlendireceklerinin müjdesini verdi.

 

ASİAD Yönetimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu'na ziyaret gerçekleştirdi

 

ASİAD Yönetimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu'na ziyaret gerçekleştirdi

 

ASİAD Yönetimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu'na ziyaret gerçekleştirdi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 491 kez okundu.
AKP - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: